Pedal Commander P4

Pedal Commander, gaz pedalının tepkime süresini kısaltır. Araçlar genel sürücü düzeyine yönelik olarak ve standart koşullara uyum sağlamak üzere tasarlanmaktadır. Pedal Commander ise, gaz kelebeği kontrolü yazılımını değiştirmek suretiyle kelebeğin tepki vermesini en mükemmel hale getirir ve duraklamaları ve gecikmeleri giderir. Bu durum bazı araçlar için gereklilik arz ederken bazıları için ise konfor unsurudur.

Pedal Commander;

– Daha keyifli bir sürüş, gecikmesiz keskin hızlanma sağlar.
– Artmış gaz tepkileri enjekte edilen yakıt miktarını artırmaz.
– Egzos gaz sıcaklığına etki etmediği için dizel araçlarda emisyon seviyesini yükseltmez.

PEDAL COMMANDER ve CHIPTUNING ARASINDAKİ FARK NEDİR?
Chiptuning aracın motor yönetim yazılımının değiştirilerek gücün arttırılmasıdır. PEDAL COMMANDER ise aracın gaz yeme karakterini değiştiren ve istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlayan bir ara parçadır.

NEDEN ARACIN TEPKİLERİ ÜRETİCİ TARAFINDAN ARTTIRILMIYOR?
Öncelikle üreticiler her zaman ortalama değerler ile hareket ederler. Diğer bir sebep ise araçtaki ECU’nun kullanım sitiline göre araç tepkilerini ayarlamasıdır. Bir sürücü aracını genellikle tam gaz kullanıyorsa, gaz pedalı daha aktif olacaktır. Ama özellikle ülkemizde tasarruf amaçlı yapılan sürüşler ve şehir içi trafik nedeniyle araç tepkileri devamlı düşme yönündedir. Halk arasında açılmış diye tabir edilen araçların aslında daha hızlı kullanıldıkları için ECU’ları bu yönde ayarlama yapmıştır. Sağır diye tabir edilen araçlar ise ECU tasarruf moduna dönmüş araç tepkileri inanılmaz kısılmıştır.

DEĞİŞKEN SÜRÜŞ ŞARTLARI MÜKEMMEL KONTROL
Aracını kullanan herkes bir çok çeşitli sürüş değişkenlerine adapte olmak zorundadır. Pedal Commander sürücülerin 4 ayrı program ile sürüş kalitesini yükseltir. Bu programların 3 tanesi tepkileri arttırırken, 1 tanesi ekonomi yapmaya yardımcı olur. Her program kendi içinde 8 ayrı seviyede çalışır. Toplamda ise 36 ayrı kademede ayar yapılabilmektedir. Bu programlar sayesinde araç sürüş konforu mükemmel olmaktadır.

AZALAN TEPKİ GECİKMESİ, MÜKEMMEL DİNAMİZM
Gaz pedalındaki gecikme geçmişte kaldı, Gaz pedalı sinyalleri anında iletildiğinden araç daha hızlı hareket edebilmektedir. Aracın torku aynı kalırken verilen his en üst noktaya taşınır.

HER ARAÇ İÇİN FARKLI BİR PEDALCOMMANDER VAR? NEDEN?
Her segmentten her araç farklı parametrelere sahiptir. Tüm bu parametrelere uygun olabilmek için PEDAL COMMANDER her araca özel hazırlanmalıdır. Bu yüzden PEDAL COMMANDER sipariş ederken aracınızın model yılı markası ve modeli önemlidir.

PRATİK VE FAYDALI
Üreticinin koyduğu parametreleri değiştirebilmenin avantajları vardır. Pedal Commander ürünü sürücülerin beklentisinin çok üzerinde fayda sağlamaktadır. Modern motorun gecikmeli tepkileri ortadan kalkarken donanım açısından aracın orijinal ekipmanına bir müdahale yapılmamaktadır. Gazı veya gaz pedalı sensorunu ayırınız. Pedal Commander fişin iki orijinal konektöre bağlayınız. Kabloyu Velcro kablo bağı ile sabitleyiniz.

Not: Tesisat hiçbir durumda gaz pedalının hareketini etkilemeyecektir!