Folyo Kaplama

Folyo kaplama aracın dış etkilerden korunması, boya hatalarının ve çiziklerin saklanması veya tamamen zevke bağlı olarak otomobilin dış yüzeyinin kaplanması işlemidir.

Folyo ile kaplanan yüzeyler UV ışınlarının etkilerine maruz kalmadığı için boya solmuyor, matlaşmıyor ve aynı zamanda asit yağmuru veya kar gibi doğal etkenlerden de aracınız korunmuş oluyor..Orijinal boyalar üzerinde kullanılan, üretim nedeni araç boyasını korumak olan ve sonra onlarca renge kavuşan bu ürünü aracınıza kaplattıktan sonra söktürmek istediğinizde de aracın boyasında akma veya kayma gibi hiçbir sorun ile karşılaşmıyorsunuz. Aracınızı boyattığınızda aracınız değer kaybederken, bu yöntem ile aracınızın değerini de koruyabiliyorsunuz

Uzman kadromuzla %0 hata ile boyadan hiç bir farkı olmadan aracınızı istediğiniz renge çeviriyoruz.

*Folyo Kaplama Aracımın Boyasına Zarar Verir mi ?
Araç kaplama malzemesi ISO TSE CE gibi standart testlerdenonaylı olup boyaya herhangi bir zarar vermez. Teknik anlamda oksijenle ilişkisi kesilen hiçbir madde çürüme ve oksitlenme yapmaz. Üzeri araç kaplama malzemesi ile kaplanmış bir boya yüzeyi oksijen bağlantısı kesilmiş olduğu için her hangi bir şekilde zarar görmez. Ek olarak güneş, yağmur, çamur, kar ve benzeri etkenlere maruz kalmayacağı için de ayrıca boyanızı korumuş olursunuz.

*Aracımın Rengi Değiştiğinde Ruhsat İşlemleri Nasıl Yapılır ?
Tarafınıza keseceğimiz kaplama faturası ve EK1 belgesi ile muayene istasyonunda aracınızın renginin folyo ile kaplanarak değiştiğini tespit ettirip bu tescil belgesiyle yapacağınız başvuru sonucu ruhsatınızın 2 sayfası emniyet tarafından değiştirilir .

*Uygulama Kaç Gün Sürüyor ?
2- 3 iş günü sürmektedir.

*Araca Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılıyor ?
Aracınıza öncelikle detaylı yıkama yapılır. Ardından aracın kapı kolları, farları, stop grubu uzman servis ekibi tarafından sökülür. Ardından aracın yüzeyi özel bir temizlik solüsyonu ile tekrar temizlenir. Parçalar için uygun şekilde kesilen folyo, aracın yüzeyine uygulanır. Kaplama işlemi sona erdikten sonra kapı kolları, farlar ve stop grubu yeniden aracın üzerine monte edilir.

*Kaplama Malzemesi Hava Şartlarına Dayanıklı mıdır ?
Kullandığımız kaplama malzemeler ithal olup, TSE ,ISO, CE kalite kontrol standartlarına uygundur. Kaplama malzemelerimiz -50 dereceden +110 dereye kadar dayanabilmektedir.

*Araç Yıkatılırken Nelere Dikkat Edilmeli ?
( Kaplama işlemi bittiğinde aracınızı 3 gün sonra yıkatabilirsiniz) Aracınız folyo kaplandıktan sonra aracı fırça değil süngerle yıkattırmayı tercih ediniz. Çok yakından basınçlı su ile yıkatmamaya özen gösteriniz. Kesinlikle otomatik yıkama makinelerinde yıkatmayınız.

*Kaplamadan Sonra Cila Yapılabilir mi ?
Yapabilirsiniz.Mat renkler hariç parlak tüm renklerde cila uygulaması yapabilirsiniz.

*Aracımın Jantları Kaplanabilir mi ?
Teknik olarak yapılabilir fakat oto yıkamacılarda kullanılan Jant temizleme kimyasalları kaplamaya zarar verdiğinden önermiyoruz.

Estetik görünüm açısından jantlarınızı kaplanan renge uygun şekilde boya desteği veriyoruz.

*Araçtaki Kaplama Söküldükten Sonra Leke Bırakıyor mu?
Firmamızda yapılan kaplamanın sökümü yapıldığında kesinlikle araç üzerinde leke izi bırakmamaktadır.

*Kaplama Sökülürken Orijinal Boyaya Zarar Verir mi ?
Doğru sökme teknikleriyle profesyonelce söküldüğü taktirde en ufak bir zarar bile vermemektedir. Yalnız sonradan boyanan aksamların düzgün boyanmadığı taktirde folyo sökülmesi sırasında verniğinin kalkması gibi problemler yaşanabilmektedir. Artı olarak boyayı üzerinde durduğu sürece oksijen, raçine, zivt, yağmur suyu, kar suyu, fırça, sünger vs. ile bağlantısı kesildiği için boyanız kaplama yaptırdığınız haliyle kalır ve dolayısıyla kaplama kaldığı süre boyunca boya korunur.

Motorlarınız içinde tüm kaplama şartlarımız geçerlidir. 

Araçlarınızda ayna ,tavan, tampon gibi tek  parça olarakta kaplama hizmetimiz vardır. 

 

Örnek Uygulama

Uygulama Yaptığımız Markalar

Renk Kartelası

TOP